Epoksi ve yeni trend 3D epoksi zemin kaplamanın dayanılmaz cazibesi!

Epoksi zemin kaplama sistemlerinin, aile yaşam alanlarının yanı sıra hastane ve laboratuvar zeminlerinin, üretim tesisleri ve depolarının, alışveriş merkezlerinin ve havaalanlarının zeminlerini yenilemek için temel bir alternatif olduğu artık vazgeçilmez bir gerçek.

Epoksi zemin sistemlerindeki ürün uygulama kolaylığı, ortaya çıkan çok yönlülük, ortamları yenileme şekli, zeminlere getirdiği eşsiz parlaklık ve sık geçişlere karşı direnci, epoksi zemini giderek daha fazla uygulanan bir varyant haline getirdi.

Epoksi reçine, temizlik söz konusu olduğunda iş vermeyen antibakteriyel bir malzemedir. Kullanımı ayrıca her türlü malzemeye (çimento, ahşap, metaller, vb.) Kolay ve güçlü bir yapışma sağlar. Öte yandan bu malzeme yanmaz, çeşitli yakıtlara ve kimyasallara maruz kalmayı tolere eder, bu yüzden laboratuvarlar ve fabrikalar tarafından çok iyi görülür.

Ancak aynı zamanda çok uygun bir estetik sağladığı için, hijyen sağlamanın yanı sıra, epoksi zeminin mağazalara, ofislere ve aile evlerine giderek daha fazla yerleştirilmesi söz konusudur.

 


3D epoksi zeminler

3D epoksi zeminlerle, dediğimiz gibi, ikincisi, özellikle tasarımda yenilik yapmak isteyen evlerde öncelikli olarak tercih edilir.

Epoksi zemin sistemlerinde harika ve büyüleyici bir görünüm oluşturan ve zeminlerin kesinlikle süper gerçekçi ve çok orijinal görünen muhteşem üç boyutlu görüntülerle doğayı yaşam alanlarınıza taşıyan ve sağlayan yeni 3D epoksi zeminler şimdi daha da cazip yönleriyle öne çıkıyor.

3D epoksi reçine zeminler yer döşemelerine süper modern bir ortam oluşturur.

3D epoksi reçine zemin uygulamalarında ilk tasarımlar deniz ve yaratıkların kahramanı olmasına rağmen, deniz hayvanlarının (yunuslar ve diğer balıklar dahil) fantastik sahnelerine yol açmasına rağmen, farklı tercihlerin de öne çıkan alternatifler oluşturması uzun sürmedi ve şimdi 3D Epoksi ile evinizi, ofisiniz çiçek tarlasına çevirmeniz içten bile değil.

Bu olağanüstü görüntü efektlerini elde etmek için fotoğraflar özel makinelere yazdırılır ve daha sonra epoksi ve koruyucu bir malzeme ile kaplanır.

3D epoksi kullanmanın bu alternatifi , zemin kaplamalarında en sonuncusudur – örneğin, yatak odaları için ve hatta banyolar için daha çok kullanılır – ve bazıları için çılgın bir stil gibi görünse de, artık yaşam alanlarının vazgeçilmezi olmaya başladı.

Epoksi zemin kullanmanın avantajlarından biri ve kolaylığı, bu malzemenin önceden mevcut zeminlerin kaldırılmasını gerektirmemesidir.

Öte yandan, bu kaynak kendiliğinden yayılan karakteri nedeniyle yenilenecek klasörleri ve seramikleri düzleştirir. Ayrıca, pahalı dolum veya tesviye çalışmaları yapmak zorunda kalmadan, nihai temeldeki gözenekleri veya çatlakları tamamlamaya izin verir.

Yaşam alanlarınızı yaşanabilir kılan epoksi zemin sistemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için konunun uzmanı –Çağrı Epoksi ve PVC kaplama sistemlerini– aramanız yeterlidir.