Şeffaf epoksi kaplama da aynı dekoratif kaplama da olduğu gibi değişik sentez, tema veya nesneyi zeminde işlemenize olanak sunar. Dekoratif epoksi kaplamadan tek farkı transparan oluşudur. Malzemenin kendisi cam gibi şeffaf olduğundan ötürü zemin deki tüm materyalları eskisinden daha estetik ve net görülmesini sağlar. Şeffaf epoksi kaplama da da uygulama yapılacak zemine tasarladığınız veya çizdiğiniz ne varsa çalışmalarınızı zeminde görebilirsiniz.

Şeffaf epoxy zemin kaplama saydam, transparan saf epoksi reçinedir.
Şeffaf, clear epoksi zemin kaplamayı diğer epoksi kaplamalarından ayıran özelliği cam gibi saydam oluşudur. Bu nedenle zemindeki betonun veya farklı bir taş kaplamanın veya farklı bir materyalin vs. üzerine kaplandığı zaman alttaki görselleri daha canlı görmenize olanak sağlamasıdır.

Şeffaf, clear epoxy zemin kaplama diğer epoksi kaplamalarda olduğu gibi ek yeri olmayan parçasız lamine bir kaplama çeşididir. Hijyen ve antibakteriyeldir. Sürtünme ve aşınmalara karşı ciddi bir dayanımı mevcuttur. İçerisinde dolgu ve benzeri ajanlar ihtiva etmediğinden dolayı sert (rijit) sağlam ve uzun ömürlü bir kaplamadır. Su geçirimsizdir, araç ve yaya trafiğine uygundur, tozumayı engeller, estetik ve görsel olarak mekana ayrı bir hava katar, Şeffaf epoksi zemin kaplamanın Şirketimizde Şeffaf, Yarı mat şeffaf ve Tam mat şeffaf olarak üç ayrı versiyonu mevcuttur. Sizlerden gelen talebe ve ihtiyaca göre bu üç şeffaf epoksi reçineden en uygun olanı projede hayata geçirilerek, naturel, estetik, farklı, objektif bir zemin elde edilir.

Şeffaf epoksi zemin kaplamanın zemin betonunun özelliğine ve talebe göre farklı uygulama teknikleri mevcuttur. Bozuk deforme olmuş zeminlerde dökme (mortar) Şeffaf epoxy zemin kaplama, yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu zeminlerde self leveling şeffaf epoksi zemin kaplama, araç trafiğinin az olduğu zeminlerde coating (rulo ile sürme) şeffaf epoksi zemin kaplama, sıklıkla yaptığımız uygulamaların başında gelmektedir.

Şeffaf epoksi zemin kaplamanın uygulandığı zeminde görsel olarak bakınca zeminde ıslaklık sanki zeminde su varmış izlenimi vermektedir. Yarı mat şeffaf epoksi zemin kaplama uygulanmış zeminlerde ise sanki zeminde ince bir buz tabakası görüyormuşsunuz gibi bir zemin oluşur. Ayrıca yarı mat şeffaf epoksi zemin kaplama yapılmış zeminlerde yerde parlayan ışıklandırmayı kırar ve göz yorulmasının önüne geçer. Bu uygulama özellikle TV stüdyolarında sıklıkla kullandığımız bir uygulamadır.

Şeffaf epoxy zemin kaplamanın sıklıkla uygulandığı yerler Cafe, Mağaza, Kreş, Sergi Salonları, Showroom, vs. zeminin mekanla ön plana çıktığı konsept tamamlayıcılığının istenildiği göze hitap eden tüm yaşam alanlarında kullanılır.

Şeffaf epoksi zemin kaplamayı beton üzerine direkt olarak uygulama imkanı da mevcuttur, Şeffaf epoksi zemin kaplama yapılacak zemine herhangi bir alt yapı çalışmasına gerek yoktur.