Kullanım Alanları

İç ve dış zeminler için uygundur. Otopark alanları-Yürüyüş yolları-Bisiklet yolları-Avlular-Yollar-Kamu parkları-Ofis binaları-Peyzaj planları – Okullar – Yürüyüş yolları – Ağaç çukurları – Bahçe tasarımı – Yüzme havuzu çevresi – Engelli erişimi rampaları – Çatı terasları ve balkon, beton gibi tipik olarak karşılaşılan taşıyıcı alt tabakalar üzerinde kullanım için uygundur.

Bina park bahçeler teras balkon koşu ve yürüyüş yolları araç otopark garajlar kaldırım Yaya ve araç trafiğine uygundur.

Yüzme Havuzu ve Çevresi Doğal Taş Zemin Kaplama Sistemleri

Yüzme havuzu etrafında bulunan standart seramik kaplamalarına istinaden çok daha kapsamlı özellikleri ile su geçirgen doğal taş kaplama sistemidir.

Havuz sporlarından sonra zemine damlayan su taneciklerini yutar ve ayak teni ile taş kaplamasının arasındaki temasta kayma risklerini, su birikintilerini ortadan kaldırır.

  • 50 +100 °C hava şartlarına kadar dayanıklı bir bağlayıcı yapıya sahiptir
  • Su geçirgen bir yüzey oluşturur
  • Çevre dostudur ve insan sağlığına karşı tehdit oluşturmaz
  • Çimen büyümesini kısıtlamaz
  • Solventsiz ve kokusuzudur
  • Dış veya iç kullanım için uygundur
  • Ultra viole ışınlarına karşı renk değişimi olmaz.
  • Havadaki nem ile sertleşen bir reçine bağlayıcıdır

Agrega Doğal Taşın Avantajları!

İç mekan veya dış mekan fark etmeksizin bir mekanda/alanda en çok kullanılan alan zemindir, En çok merak edilen sorulardan biri de iç mekan veya dış mekan zeminler için her gün biraz daha gelişen dünyamızda yenilikleri aramak, bulmak ve doğru firmayı bulup yaptırmaktır.

Zeminlerde dekoratif doğal agrega taş mermer döşeme ve diğer zemin kaplamalarına göre ucu açık desene renge sahiptir, özel tasarım yaptırmak isteyenlere büyük avantaj sağlar.

Sağlıklı mıdır ?

Antibakteriyel, sağlıklı ve hijyenik bir kaplama döşeme malzemesidir. Oluşumu açısından granit doğal taşını incelediğimizde, granit sert, kristal yapılı minerallerden meydana gelen taneli görünüşlü magmatik derinlik kültesidir. Granit gelişim sürecinde sıvı magma içerisinde formunu oluşturur ancak lav gibi yeryüzüne çıkmaz. Yavaş soğuma sonucu hepsi gelişme imkânı bulurlar.

Atmosfer etkilerinden yoksun olduğu için granit, çok yoğun ve gözeneksiz bir taştır. Aşınmaya, darbeye ve basınca dayanıklı olan, yapı içi iklimi sabit tutabilen granitin güzel renkli bir yapısı vardır ve cilayı da kabul eder.

Parlaklığını içerisindeki kuvarstan aldığı için graniti ayrıca parlatmaya gerek yoktur zaman zaman cila sürülerek bakımını kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Sıradan deterjanlar granitin temizliği için yeterlidir, temizlik için fazla zaman harcamanıza gerek kalmaz.

Doğal taşlar hem sağlıklı hem de bakım gereksinimi en az olan dekorasyon malzemesi olması sebebiyle fazla tercih edilmektedir. Bakım için tek yapmanız gereken dış mekanlarda taşları yıkamak, iç mekanlarda ise sadece üzerindeki tozu almak yeterlidir.

Taş zeminler yani mermer zemin kaplama ve granit zemin kaplama tüm bu özellikler düşünüldüğünde ve diğer malzeme fiyatları ile kıyaslandığında en ekonomik mimari dekorasyon kaplama ve döşeme malzemeleridir.